"Pisać dobrze ten potrafi, kto się uczy ortografii"

12 kwietnia odbył się drugi finałowy etap X edycji Szkolnego Konkursu Ortograficznego "Mistrz Ortografii 2022". Konkursowe zmagania przebiegały w dwóch etapach i polegały na napisaniu dyktand, a w finale dodatkowo na wykonaniu testu ze znajomości zasad ortografii.

"Mistrzem Ortografii 2022" została uczennica klasy VIII - Maja Nowacka

II miejsce i tytuł "I Wicemistrza Ortografii 2022" otrzymał uczeń klasy VII - Szymon Błaszczyk

III miejsce i tytuł "II Wicemistrza Ortografii 2022 zdobył czwartoklasista - Jan Jóźwiak.

Poza finałową trójką w konkursie wzięli również udział: Stanisław Jóźwiak i Krzysztof Mrowicki - uczniowie klasy IV oraz Katarzyna Jasińska i Piotr Jastrzębski - uczniowie klasy VII.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzymy wielu dalszych sukcesów w kolejnych konkursach ortograficznych.