2016/2017

W tym roku szkolnym odbyła się już VII edycja szkolnego konkursu Mistrz Ortografii. W pierwszym etapie wzięło udział 16 uczniów z klas IV - VI. Byli to: Marcysia Suchorzewska, Wiktoria Misztal, Julia Kapcia i Filip Ignaczewski z klasy IV, Kamila Dudkiewicz, Zuzia Ciarka , Arek Kopeć i Kacper Maślanka z klasy V, a klasę VI reprezentowali: Kacper Nowacki, Zuzia Ignaczewska, Klaudia Rojewska,Marysia Kalata, Maciej Stanisławski oraz Gracjan Jagiełło. Mieli za zadanie napisać dyktando konkursowe.Najwięcej punktów otrzymali:Zuzia Ignaczewska, Kacper, Nowacki, Zuzia Ciarka i Marysia Kalata i Kamila Dudkiewicz. Ta piątka przeszła do finału.

2 maja odbył się finał konkursu. Zwycięzcą okazał się uczeń klasy VI Kacper Nowacki, który otrzymał tytuł Mistrza Ortografii 2017. Drugie miejsce zajęła uczennica tej samej klasy Zuzia Ignaczewska, a trzecia była piątoklasistka Zuzia Ciarka. Dziewczyny otrzymały tytuły Wicemistrzów Ortografii 2017. Serdecznie gratulujemy finałowej trójce i życzymy dalszych językowych sukcesów.