2010/2011

Szkolny konkurs

„Mistrz ortografii” 2010/2011

rozstrzygnięty!

Zakończył się trwający 5 miesięcy konkurs ortograficzny, który miał na celu skłonienie uczniów do systematycznej pracy nad poprawną pisownią w języku polskim. Przebiegał pod hasłem  „Pisać dobrze ten potrafi,   kto się uczy ortografii.”.

W konkursie wzięło udział 19 uczniów z klas IV-VI. Ich zadaniem bylo napisanie 5 dyktand ( jedno w miesiącu) sprawdzających różne reguły ortograficzne. Na zakończenie najlepsi rozwiązywali test  ortograficzny. Łącznie można było uzyskać 160 punktów - 100 za dyktanda i 60 za test.

W klasyfikacji zespołowej najlepiej wypadła klasa VI, a na II miejscu znalazła się klasa IV. Najliczniejszą grupą była reprezentacja klasy V, ale w ogólnym zestawieniu zajęła III miejsce.

MIstrzem ortografii  została uczennica klasy VI Ewelina Florczak (151p), a Wicemistrzami jej koleżanki z klasy Paulina Wielemborek (109 p) i Żaneta Chądzyńska(107 p). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyrazy uznania należą się również uczniom klasy IV: Paulinie Dudkiewicz (IV miejsce), Darii Werwińskiej (V miejsce ) i Pawłowi Jasińskiemu (VI miejsce), którzy wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad ortograficznych.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku to oni zajmą czołowe pozycje w konkursie na mistrza ortografii.

Uczestnicy konkursu:  E. Florczak, P. Wielemborek, Ż. Chądzyńska, K. Rzymska, M. Otoliński, D. Trusińska, K. Jaros, J. Popławska, K. Pawlikowski, P. Trusińska, J. Kostecki, Sz. Kacprzak, K. Fabiszewska, Sz. Iwański, P. Dudkiewicz, D. Werwińska, K. Maciak, P. Jasiński, P. Prasał.