W dniu 14 kwietnia odbył się I etap konkursu ortograficznego dla klas IV - VI. "Mistrz Ortografii" to konkurs, który odbywa się w naszej szkole od kilku lat. Stał się on tradycją i uczniowie bardzo chętnie w nim uczestniczą. W tym roku udział w I etapie wzięło 17 uczniów z klas starszych. Dyktando konkursowe było dosyć trudne, jak stwierdzili sami zainteresowani.

Komisja konkursowa, w składzie p. Anna Kadziak i p. Edyta Brzozowska, po wnikliwym sprawdzeniu podaje, co następuje:

Uczniowie z najwyższą liczbą punktów, którzy zakwalifikowali się do finału to:

Kacper Nowacki - klasa V

Maciej Stanisławski - klasa V

Zuzanna Ignaczewska - klasa V

Paulina Węgorowska - klasa V

Piotr Zembrzuski - klasa V

Zuzanna Ciarka - klasa IV

Kamila Dudkiewicz - klasa IV

Uczniowie ci będą rozwiązywali test ortograficzny i pisali dyktando w dniu 21 kwietnia. Życzymy im powodzenia i jak najlepszych wynków.

15 kwietnia w klasie II i III również odbył się I etap konkursu ortograficznego. Do finału zakwalifikowali się:

Szymon Krawczyk -kl. III

Patryk Karpiak - kl. III

Filip Ignaczewski - kl. III

Maja Nowacka - kl. II

Jakub Kostecki - kl.II

Szymon Maślanka - kl. II

UWAGA!

W dniu 28 kwietnia odbył się II - finałowy etap konkursu ortograficznego. Uczniowie klas IV-VI pisali dyktando i rozwiązywali test sprawdzający wiedzę o zasadach pisowni. Maksymalna liczba punktów za obydwa zadania wynosiła 120 ( 100p za test i 20 p za dyktando).

Po sprawdzeniu i podliczeniu przez jury punktacja przedstawia się następująco:

1. Zuzanna Ignaczewska kl. V - 107p/120p

2. Maciej Stanisławski kl. V - 100p/120p

3. Kacper Nowacki kl. V - 99p/120p

4. Piotr Zembrzuski kl. V - 88,5p/ 120p

5. Zuzanna Ciarka kl. IV - 86p/120p

6. Kamila Dudkiewicz kl. IV - 78,5p/120p

7. Paulina Węgorowska kl. V - 65p/120p

Mistrzem Ortografii 2016 została Zuzanna Ignaczewska, a tytuły Wicemistrzów Ortografii 2016 przypadły Maćkowi Stanisławskiemu i Kacprowi Nowackiemu. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy wielu dalszych sukcesów, nie tylko językowych. Brawo!!!