• Akcja dokarmiania przez członków Ligi Ochrony Przyrody przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pniewie

.

Zrób To Sam: Zawieszki dla ptaków i ekologiczny karmnik

Smaczna i zdrowa  zawieszka dla ptaków

Proszę  o przygotowanie zawieszek dla ptaków przez członków LOP oraz chętnych uczniów i dzieci z OP  -czas krótki na przygotowanie  ponieważ ptaki czekają. Przynosimy  zawieszki do szkoły w dniu  24 stycznia 2024 (środa) do opiekuna SKLOP. Zawieszki najbardziej pomysłowe i spełniające zasady zdrowego dokarmiania ptaków będą nagrodzone drobnymi upominkami. Proszę nie zapomnieć o mocowaniu zawieszek.

Zawieszki będą rozmieszczone na terenie przyszkolnym , w miarę potrzeb skrzydlatych przyjaciół  będziemy  je uzupełniać.

Ewa Kowalska –opiekun SKLOP

• Lodowisko - oferta specjalna dla szkół

• Spotkanie wigilijne

20 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne. W świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie, prezentując bożonarodzeniowy montaż słowno – muzyczny pt. „ Zaśpiewajmy kolędę”. Po obejrzeniu występu, życzenia świąteczne złożyli Pani Dyrektor Szkoły, Pan Wójt Gminy Bedlno oraz ksiądz Robert Awerjanow. Następnie miało miejsce symboliczne przełamanie się opłatkiem, po czym wszyscy zasiedliśmy do suto zastawionego wigilijnego stołu. Uroczystości przyświecał prawdziwie podniosły i rodzinny nastrój.

• Od 15 lutego 2024 -standardy ochrony małoletnich czyli zbioru zasad ,które stawiają ochronę dziecka w centrum działań i wartości wszystkich podmiotów działających na rzecz dzieci

• Kiermasz świąteczny

W piątek 15 grudnia przy naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Organizatorem kiermaszu była Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pniewie. Podczas kiermaszu można było kupic nie tylko piękne własnoręcznie wykonane  ozdoby świąteczne, ale również pyszne słodkości i przekąski.

• Sukces naszych uczniów

W czwartek 14 grudnia odbył się II Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Adrian Skierski uczeń klasy II zajął I miejsce, a Marysia Warzywoda z oddziału przedszkolnego zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Szkolne Koło LOP przypomina i radzi...

• Dziękujemy OSP w Pniewie za pamięć

• Mikołajki

Z okazji Mikołajek Pani Dyrektor zorganizowała apel podczas którego obdarowała każdego ucznia i nauczyciela czekoladowym Mikołajem. Pani Dyrektor przekazała również uczniom słodkości od strażaków z OSP w Pniewie, co było bardzo miłą niespodzianką.

• Bal andrzejkowy

30 listopada w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Z tej okazji wszyscy uczniowie wzięli udział we wróżbach andrzejkowych, z których każdy mógł się dowiedzieć, co go czeka w przyszłości. Na zakończenie odbyła się wspólna zabawa przy muzyce. Atmosfera, jak zawsze była świetna a impreza udana. Dziękujemy uczestnikom i organizatorom.

• Zapraszamy na kiermasz świąteczny !

• Dzień Pluszowego Misia

25 listopada przypada jedna z najsympatyczniejszych uroczystości. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek moda na misie nie minęła.          W piątek 24 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego przyniosły swoje ukochane misie. Były misie małe i duże, białe i brązowe, z kokardką czy w kubraczku. A każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki oglądały książki i prezentację multimedialną o misiach znanych z bajek i filmów, takich jak: Miś Paddington, Coralgol, Uszatek, Jogi, Puchatek, Gumisie. Kolorowały obrazki,  bawiły się przy piosenkach. Na koniec była słodka uczta -  pierniczki  w kształcie misiów.

• Zabawy klockami w przedszkolu

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w naszej szkole szczególnie lubią zabawy  klockami. Konstruują z nich różne ciekawe budowle, pojazdy i inne wymyślne przedmioty (laptopy, torebki, buty, samochody, traktory …). Na poniższych zdjęciach sami przedstawiają swoje prace.

• Dzień Kredki

W kalendarzu Świąt Nietypowych pod datą 22 listopada znalazł się Dzień Kredki. Święto to wiąże się z najmłodszymi. Dzięki rysowaniu kredkami mogą wyrazić swoje myśli, uczucia, marzenia. Dzisiaj przedszkolaki tworzyły swoje magiczne, papierowe kredki, które ozdabiały według własnych pomysłów. Kolorowały również  obrazki, bawiły się przy piosenkach i oczywiście strugały swoje kredki.

• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Przez cały tydzień schody udekorowane były przykładami z tabliczki mnożenia, na korytarzu wywieszone zostały zabawne wierszyki z tabliczką mnożenia. W ten sposób uczniowie mieli jak najlepiej utrwalić tabliczkę mnożenia. W piątek cała społeczność szkolna wzięła udział w XIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Akcja ta przybrała formę zabaw i konkursów. Uczniowie zostali podzieleni na grupy. Zadaniem każdej z grup było rozwiązanie dwunastu stacji zadaniowych, ułożenie wieży z kubeczków z tabliczką mnożenia, ułożenie domino i trimino. Uczniowie dobrze bawili się też w konkurencji „packi na muchy kontra tabliczka mnożenia” oraz „kostki do gry w zabawie ruchowej z tabliczką mnożenia”. Za aktywny udział w XIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia każda klasa otrzymała dyplom..

• Dzień tolerancji

16 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tolerancji. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą wobec innych osób. Uczniowie oraz dzieci zostali zapoznani z definicją tolerancji oraz jak powinna zachowywać się osoba tolerancyjna.

• Obchody Święta Niepodległości w kościele parafialnym w Bedlnie

• Bal z okazji Dnia Pluszowego Misia

Gminna Bilblioteka Publiczna w Bedlnie  z okazji Dnia Pluszowego Misia organizuje bal dla dzieci z przedszkoli i klas I - III. Bal odbędzie się 24 listopada w Gminym Ośrodku Kultury w Bedlnie w godzinach 17.00 - 19.00. Szczegółowe informacje zawarte są w poniższym linku.

DZIEN_PLUSZOWEGO_MISIA.pdf

• "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy ..."

W piątek 10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości.

strona: