Mikołajki to nie tylko prezenty i luźniejszy dzień w szkole. To także wyjątkowa oprawa i niecodzienny klimat. W tym dniu nasi uczniowie czują się ważni i są dla siebie życzliwi. Dzięki świętowaniu cała społeczność szkolna integruje się, a wszyscy na chwilę zapominają o problemach. Mikołajki w naszej szkole już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. Wszyscy uczniowie ubrani byli dziś w stroje z akcentem mikołajkowym. Samorząd uczniowski podczas „przerwy z książką” obdarował każdego słodkim cukiereczkiem. Do młodszych dzieci zawitał Święty Mikołaj, który rozdawał prezenty. Nie zabrakło również radości ze wspólnego dekorowania pierniczków upieczonych przez rodziców. Magia świąt zawitała dziś w progi naszej szkoły.
6 grudnia uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z języka polskiego. Następnego dnia zmierzą się z egzaminem z matematyki, a we czwartek przystąpią do egzaminu z języka angielskiego. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia:)
Od 1 grudnia Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami i p. Karoliną Blejson zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do codziennego spotkania z książką oraz otwierania jednego okienka kalendarza adwentowego. Spotkania będą odbywać się w bibliotece szkolnej podczas długiej przerwy. Zapraszamy😊
Już za nami emocje związane z udziałem w czwartek 1 grudnia w konkursie recytatorskim, poświęconym poezji Marii Konopnickiej. Konkurs zorganizowała Gminna Biblioteka w Bedlnie. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów:
Klasa I – Amelia Rzymska, Adrian Skierski, Jan Rzeźnicki
Klasa III – Maja Pęksa.
Mieliśmy okazję wysłuchać pięknej recytacji wielu wierszy, zarówno z grupy wiekowej młodszej jak i starszej. Dziękujemy społeczności SP w Szewcach za miłe przyjęcie. Bogatsi w zdobyte doświadczenia postaramy się bardziej w następnym tego typu konkursie.
Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju, wtedy- zgodnie z tradycją – św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy, co nas będzie czekać w przyszłości. Wtorek 29 listopada w naszej szkole przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Sala gimnastyczna zamieniła się w miejsce czarów i magii. Był ,,kącik wróżb ”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw mógł wywróżyć sobie coś wyjątkowego i odkryć tajemnice przyszłości. Na koniec wszyscy wzięli udział w zabawie tanecznej, nie zabrakło również konkursów Do wspólnej zabawy wykorzystaliśmy sprzęt #LaboratoriaPrzyszlosci
Swoje święto pluszowy miś ma od 2002 roku. Ustanowiono je w 100 rocznicę jego „urodzin”. Wszystko zaczęło się w 1902 roku kiedy prezydent USA Teodor Roosevelt kazał uwolnić złapanego małego niedźwiadka. Historia trafiła do gazet, a zainspirowany nią producent zabawek wyprodukował pierwszą partię pluszowych misiów, które natychmiast stały się hitem. W piątek 25 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Pluszowego Misia. Przyniosły do klasy swojego ukochanego misia, oglądały książki i prezentację multimedialną o misiach znanych z bajek i filmów, malowały kolorowanki, śpiewały i bawiły się przy piosenkach. To był dzień pełen wrażeń.
Uczniowie naszej szkoły, w ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia, wzięli udział w konkursie plastycznym "Mój ulubiony Miś" zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Bedlnie i wykonali piękne figurki oraz maskotki.
15 listopada wyruszyliśmy na wycieczkę do Płocka. Byliśmy w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego na spektaklu "Opowieści Droida" opartym na fabule "Gwiezdnych wojen". Podobała nam się gra aktorów, ich stroje i piękna dekoracja. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonald's na posiłek.
14 listopada w naszej szkole odbył się spektakl muzyczny pt.:" Muzyka filmowa oraz instrumenty muzyczne" w wykonaniu muzyków z Filharmonii Łódzkiej. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie instrumenty dęte blaszane i dęte drewniane. Poznali budowę oboju i trąbki. Wysłuchali również, wszystkim doskonale znane, melodie z bajek oraz szlagiery z filmów.
Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada. Dzień ten przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować. 10 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów. Natomiast 11 listopada, uczniowie naszej szkoły, w tym poczet sztandarowy aktywnie włączyli się w gminne uroczystości rocznicowe związane z tym świętem . Swoim występem w kościele parafialnym w Bedlnie uświetnili obchody 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami oraz recytacjami wierszy, co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile. Akademia została przygotowana przez panią E. Banasiak, a dekorację wykonała pani E. Prośniewska.
8 listopada 2022 roku uczestniczyliśmy w corocznej akcji „ Dzień Zdrowego Śniadania”. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie z czego powinno składać się drugie śniadanie, żeby było wartościowe i dostarczało nam energii na dalszą część dnia. Samodzielnie układaliśmy piramidę zdrowia i oglądaliśmy filmy edukacyjne. Jednym z bohaterów był imienny Chrumek – postać wymyślona przez twórców Programu dla szkół „Owoce i warzywa w szkole”. Po degustacji śniadania obfitującego w warzywa – paprykę, ogórki, marchewkę i inne, wykonaliśmy pracę plastyczną związaną z tym tematem. Przeprowadzenie akcji "Dzień Zdrowego Śniadania" usprawniło wykorzystanie sprzętu zakupionego w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.
7 listopada 2022 roku uczeń klasy III – Jakub Stempniak - Stelmach reprezentował naszą szkołę podczas Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Tegoroczny festiwal odbył się w Szkole Podstawowej w Szewcach Nadolnych. Jakub zaśpiewał piosenkę pt.:„ Przybyli ułani pod okienko”, a za udział w konkursie otrzymał dyplom. Opiekę nad uczniem sprawowała Pani A. Tadeusiak. Gratulujemy Jakubowi pięknego wykonania.
Już po raz XXIII Towarzystwo Nasz Dom organizuje ogólnopolską akcję Góra Grosza. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin. Nasza szkoła podobnie jak w latach ubiegłych przystąpiła do akcji Góra Grosza, która przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1gr do 5 zł) i trwa od 01.11.2022r. do 28.02.2023r.W tym roku szkolnym koordynatorem akcji jest p. Hanna Wasielewska. Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów i dzieci do udziału w akcji Góra Grosza.
Zwracamy się z prośbą o zbiór nakrętek, makulatury, baterii, uszkodzonych telefonów na rzecz Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pniewie.
Pieniążki po sprzedaży zostaną przekazane na postawienie altany dla uczniów
i pokrycie niektórych napraw. Poszukujemy również sponsorów – jeśli ktoś byłby w stanie pomóc, byłoby nam bardzo miło.
28 października w naszej szkole królował kolor pomarańczowy, a to za sprawą Święta Dyni. Wszyscy dowiedzieliśmy się, że dynia jest bardzo smacznym i zdrowym warzywem, bogatym w witaminy A, B1, B12 i C, a jej pomarańczowy kolor wprawia w dobry nastrój. Następnie podzieleni na grupy uczniowie przystąpili do strojenia dyń. Każda grupa ubierała, przystrajała i malowała swoją dynię. Dzień Dyni zakończyła sesja zdjęciowa z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, przedstawiciele uczniów naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor, 27 października udali się na cmentarz w Bedlnie, by zapalić znicza i złożyć wiązanki na grobach bohaterów, żołnierzy walczących za wolność naszego kraju. W ten sposób włączyliśmy się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta". Natomiast w piątek 28 października z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w szkole ułożyliśmy serce z zapalonych zniczy i minutą ciszy uczciliśmy pamięć o wszystkich naszych bliskich zmarłych oraz o patronie naszej szkoły – Kornelu Makuszyńskim.
Dzień Edukacji Narodowej, popularnie nazywany Dniem Nauczyciela obchodzony jest 14 października,
ale w naszej szkole świętowaliśmy we wtorek 18 października. Przepiękną laurką na tę okoliczność była akademia pt.: „Muzyczna kawiarenka” przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Uroku uroczystości dodała piękna, kawiarniana sceneria. Uczniowie wszystkich klas podziękowali Pani Dyrektor, nauczycielom
oraz pracownikom obsługi za ich codzienny trud, życzliwość, poświęcenie i troskę o dobro swoich wychowanków. W pięknych słowach wierszy i piosenek wyrazili swą wdzięczność. Finałem było wręczenie upominków – Tabletek Super Belfra. Na koniec Pani Dyrektor podziękowała uczniom za wspaniały występ
i poczęstowała wszystkich cukierkami. Dzisiejsza uroczystość to czas spędzony w miłej kawiarniowej atmosferze przy skromnym poczęstunku w blasku świec. Swoją obecnością zaszczycili nas członkowie Rady Rodziców. Jako, że Dzień Edukacji Narodowej to również święto uczniów, życzymy im, aby na swojej drodze spotykali tylko i wyłącznie uśmiechniętych i pełnych zaangażowania nauczycieli.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski w imieniu wszystkich uczniów chciałby złożyć najserdeczniejsze życzenia Pani Dyrektor, Nauczycielom i Pracownikom szkoły. Życzymy Wam wielu sukcesów zawodowych i dużo cierpliwości, by codzienna praca stanowiła źródło satysfakcji i poczucia dobrze spełnionego obowiązku. Niech każdego dnia towarzyszy Wam pogoda ducha, pasja przekazywania wiedzy oraz kształtowania charakterów i postaw młodych ludzi. Bardzo dziękujemy za wszelkie rady, pochwały i słowa krytyki. To właśnie dzięki Wam mamy możliwość stania się mądrymi i wartościowymi ludźmi.
Dziękujemy, że jesteście z nami!
Samorząd Uczniowski
We wtorkowy poranek 11 października 2022r. uczniowie klas III i VIII wybrali się na wycieczkę szkolną do Łęczycy i Tumu, którą zorganizował pan Marek Drabik. Wyjechaliśmy z Pniewa o godzinie 8:45. Jechaliśmy zgodnie z wytyczoną trasą. Pierwszym punktem naszej wycieczki był Zamek Królewski w Łęczycy, w którym przewodnik opowiadał o historii i obyczajach związanych z tym miejscem. Następnie ruszyliśmy do Skansenu Łęczyckiego, gdzie oglądaliśmy budynki chłopskiej zagrody oraz warunki życia i pracy na łęczyckiej wsi w okresie międzywojennym. Następnie ruszyliśmy spacerkiem do Grodziska Wczesnośredniowiecznego, czyli miejsca obronnego a zarazem lokalnego centrum administracyjnego w czasach dynastii Piastów. W dalszej kolejności zwiedziliśmy Archikolegiat w Tumie. Jest to kościół z połowy XII wieku, w którym można było zauważyć najstarsze w kraju malowidła ścienne. Wracając do domu, po dniu pełnym atrakcji, stanęliśmy w restauracji Mcdonalds w Kutnie by skosztować frytek i nuggetsów.
Podczas dzisiejszego apelu Pani Dyrektor przypomniała, że 10 października obchodzimy Dzień Drzewa. Ponieważ jest to ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew, my również włączyliśmy w tę akcję. Pani Dyrektor poprosiła przedstawiciela klas I-III i przedstawiciela klas VII-VIII, by zasadzili w doniczkach dwa kasztanowce. Posadzone drzewa będą pielęgnowane przez uczniów.